System Identyfikacji Przestrzennej
Platforma zakupowa
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

Rusza realizacja projektu związanego z montażem instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Łęczyca

[ 2024-05-10 ]

W dniu 10 maja br. Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński, Skarbnik Gminy Pani Agnieszka Kaszubska oraz reprezentująca firmę COLUMBUS ENERGY S.A., Pani Magdalena Zwolińska  podpisali umowę na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Łęczyca w ramach projektu „Budowa instalacji OZE na terenie Gminy Łęczyca”. W wyniku realizacji zadania zamontowanych zostanie 333 zestawów instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków mieszkalnych, gospodarczych lub na gruncie osób fizycznych o maksymalnej mocy 4,05kW. Zgodnie z ofertą Wykonawcy, realizacja wszystkich prac została wyceniona na kwotę 3 554 187,8zł.

95% kwoty Gmina pozyskała z Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład.

W ramach zestawów zastosowane zostaną m.in. panel Sunpro Power, model: M10 HIEFF TWIN MONO 450 Wp, falownik Deye SUN-4K-G05-P, Deye SUN-3K-G05-P oraz FOXESS S3000 G2 (rodzaj falownika uzależniony od mocy instalacji).

W najbliższych dniach ze wszystkimi mieszkańcami, którzy znaleźli się w projekcie (zostali wpisani na listę podstawową na przełomie 2022/2023 roku) będą kontaktowali się pracownicy firmy Columbus Energy S.A. w kwestii ustalenia szczegółów wizyt oraz montaży.

W przypadku, gdyby ktoś z Państwa miał wątpliwości co do wiarygodności osoby dzwoniącej, należy poprosić dzwoniącego o dane osobowe i skontaktować się z pracownikiem Urzędu Gminy w Łęczycy w celu jej weryfikacji. Prośba o czujność związana jest z przypadkami coraz częstszego podszywania się nieuczciwych osób pod pracowników Urzędu Gminy lub firm współpracujących z Urzędem.

Dzięki inwestycji już niedługo kolejni mieszkańcy gminy zostaną wyposażeni w instalacje, które nie tylko pozwolą obniżyć rachunki za prąd, ale także spowodują obniżenie emisji gazów cieplarnianych, Wpłynie to korzystnie na poprawę jakości powietrza zarówno na obszarze Gminy Łęczyca, jak i powiatu łęczyckiego. Przedsięwzięcie to stanie się kolejnym krokiem, jaki władze gminy wykonają na drodze do wzmocnienia promocji odnawialnych źródeł energii wśród swoich mieszkańców.

Galeria zdjęć:
Nieodpłatna pomoc prawna
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
Prądzew
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego