System Identyfikacji Przestrzennej
Platforma zakupowa
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

Budowa pływalni zakończona. Wkrótce otwarcie.

[ 2023-01-28 ]

Zakończyły się prace związane z budową pierwszej w Gminie Łęczyca i powiecie łęczyckim krytej pływalni, zlokalizowanej przy budynku Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka  w Topoli Królewskiej. Od 2021 roku byliśmy świadkami powstawania obiektu, który już lada moment stanie się miejscem, gdzie zarówno Ci młodsi, jak i starsi będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pływackie. Mimo, iż obiekt nie należy do największych, w swoich murach pomieścił basen główny o wymiarach 8,50m x 16,50m z czterema torami, a także brodzik dla najmłodszych, zjeżdżalnię z rynną hamowną, jacuzzi, suchą saunę, szatnie z wyposażeniem. Na dachu natomiast zamontowana została instalacja fotowoltaiczna o mocy 40kW, która pozwoli zabezpieczyć obiekt w energię elektryczną, pozyskiwaną z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.  Pływalnia jest dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dala osób poruszających się na wózkach zainstalowano windę wewnątrz korytarza głównego bezpośrednio przy wejściu, natomiast w samej hali basenowej można skorzystać m.in. z platformy mobilnej ułatwiającej samodzielne wejście niepełnosprawnego pływaka do basenu. Na plaży basenowej wydzielano miejsca do ustawienia leżaków dla użytkowników basenu. Aktualnie trwa załatwianie wszelkich formalności mających na celu dopuszczenie obiektu do użytkowania. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, już w lutym pływalnia zostanie oficjalnie otwarta.

Obiekt w głównej mierze przeznaczony będzie dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Łęczyca. Będzie to dla nich szansa na zdobycie lub udoskonalenie swoich umiejętności pływackich, a także rozwój ruchowy i poprawę zdrowia dziecka. W godzinach popołudniowych, po zakończonych zajęciach szkolnych, pływalnia będzie udostępniana odpłatnie wszystkim zainteresowanym osobom.

Na budowę pływalni Gmina pozyskała środki zewnętrzne z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 2 179 000 zł, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 3,5 miliona złotych, a także z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 180 tysięcy złotych. Wykonawcą, który podjął się realizacji tego przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A.

Galeria zdjęć:
Nieodpłatna pomoc prawna
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
Prądzew
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego