System Identyfikacji Przestrzennej
Platforma zakupowa
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

Bądź aktywny razem z nami - turniej i piknik w Prądzewie

[ 2022-09-19 ]

Stowarzyszenie REQIN, Urząd Gminy w Łęczycy oraz Sołectwo Prądzew zorganizowało w dniach 17 – 18 września imprezę sportowo – rekreacyjną dla mieszkańców Gminy Łęczyca oraz Powiatu Łęczyckiego. Odbyła się ona w ramach projektu „Bądź aktywny razem z nami – turniej piłki nożnej oraz piknik sportowy w Prądzewie” sfinansowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2022 rok. Na ten cel pozyskane zostało dofinansowanie w kwocie 39 050 zł.

Pierwszego dnia zorganizowany został turniej piłki nożnej, w którym udział wziąć mogli zawodnicy w różnym wieku. Po zaciętej rywalizacji, ale przebiegającej w duchu fair play zwycięzcą okazała się drużyna Gladiator Borszyn. Drugie miejsce zajął WKS Prądzew. Trzecie miejsce przypadło natomiast drużynie FC Niezniszczalni.  Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy, a trzy najlepsze ekipy dodatkowo nagrody rzeczowe. Nie zabrakło także nagród dla najlepszego strzelca, zawodnika i bramkarza. Na uczestników sobotnich zmagań piłkarskich czekał też ciepły poczęstunek.

Drugiego dnia natomiast odbył się piknik. Przez kilka godzin każdy kto przybył na boisko w Prądzewie mógł skorzystać z dmuchanych atrakcji w postaci zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, bramki celnościowej oraz darta. Animatorzy natomiast malowali dzieciom twarze, tworzyli zwierzątka z balonów, puszczali bańki. A wszystkich dodatkowo zabawiał szczudlarz. Można było sobie także zbadać ciśnienie i poziom cukru we krwi. Jednak największą atrakcją był występ grupy R-Style, która cały dzień uprzyjemniała uczestnikom pobyt, organizując pokazy, warsztaty. Zorganizowała także konkurs „Król żonglerki”, w którym nagrodą główną była piłka ufundowana przez grupę wraz z autografami jej członków. R-Style jest to światowej klasy grupa artystyczna, która zajmuje się takimi dyscyplinami jak Freestyle Football i Street Soccer, czyli wykonywaniem ewolucji i trików z piłką nożną. Jest to jedyna grupa w Polsce oficjalnie zatwierdzona przez polską (PFFA) oraz światową Federację Freestyle Football (WFFA). Swoje umiejętności grupa miała okazję prezentować w ponad 15 krajach m.in. dla takich firm jak: Adidas, Nike, Puma, RedBull, Canon, Huawei, XBOX, Gillette czy PZPN. Ekipa R-Style zasłynęła również udziałem w półfinale IX. edycji programu Mam Talent!

Na wszystkich uczestników pikniku czekały grillowane kiełbaski oraz grochówka zasponsorowana przez Eat Meat Tomasz Antosiak. Dziękujemy!

 

Galeria zdjęć:
Nieodpłatna pomoc prawna
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego