System Identyfikacji Przestrzennej
Platforma zakupowa
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

Przerwa z książką w przedogródku

[ 2022-07-26 ]

Koło Gospodyń Wiejskich w Siedlcu zaprasza mieszkańców do korzystania z otwartego regału z książkami na terenie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu w ramach idei bookcrossingu.

Idea ta polega ona na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych m.in. na specjalnie przeznaczonych do tego regałach, po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Akcja ta pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany książek na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek,  powoduje, że książki są w ciągłym obiegu.

Projekt realizowany pod nazwą „Przerwa z książką w przedogródku” został dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Moja Mała Ojczyzna - 2021", którego laureatem zostało Koło Gospodyń Wiejskich w Siedlcu i pozyskało kwotę 10 tys zł. Oprócz regału na książki na terenie zamontowano drewniane pergole z siedziskami, ławki, stoliki, drewniane donice i posadzono mnóstwo kwiatów.  Wszystko po to aby czytelnicy mogli w komfortowych i przyjemnych warunkach oddawać się czytaniu książek na świeżym powietrzu. Realizacja tego projektu to również działania aktywizujące lokalne społeczeństwo, gdzie wszystkie prace zostały wykonane samodzielnie przez mieszkańców.

Galeria zdjęć:
Nieodpłatna pomoc prawna
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego