System Identyfikacji Przestrzennej
Platforma zakupowa
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

Trwają realizacja projektu "Czyste powietrze - OZE w Gminie Łęczyca - etap II"

[ 2022-07-18 ]

Po trudnościach związanych z panująca na świecie sytuacją oraz problemami z dostępem do sprzętu, w połowie lipca rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców Gminy Łęczyca montaż instalacji fotowoltaicznych, które już wkrótce pozwolą zapewnić w budżetach domowych oszczędności związane z kosztami energii elektrycznej. Wcześniej rozpoczęły się także prace instalacyjne pomp ciepła, które umożliwią ogrzanie domu, ale także przyczynią się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska. Wykonawcą zadania jest firma FlexiPower Group Sp. z o.o. z Kudrowic, a realizowane jest ono w ramach projektu pn. „Czyste Powietrze – OZE w Gminie Łęczyca – etap II”. Projekt współfinansowany jest w ramach Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład.

W ramach projektu na posesjach mieszkańców gminy aktualnie montowanych jest 168 mikroinstalacji fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej o mocy od 2,25 kW do 9,9 kW oraz 18 pomp ciepła o mocy od 13 kW do 23 kW.

Dobrą informacją dla mieszkańców jest fakt, że Prezydent RP podpisał kilka miesięcy temu ustawę o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii, na mocy której wszyscy uczestnicy gminnych projektów, jako przyszli prosumenci, będą rozliczani na dotychczasowych zasadach – w systemie opustów. Oczywiście warunkiem było podpisanie przez mieszkańca z Gminą umowy przed 31 marca 2022 r. Dzięki temu, że umowy zostały już zawarte, a sam montaż instalacji zostanie zakończony już w najbliższych tygodniach, wszyscy uczestnicy projektu skorzystają z wspomnianych opustów. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 5 612 567,13 zł, natomiast otrzymane dofinansowanie 4 750 000,00 zł.

Galeria zdjęć:
Nieodpłatna pomoc prawna
Oświata
GOPS Łęczyca
Zrealizowane inwestycje
Sport i kultura
RPO ŁÓDŹ
InforLex.pl
Geoportal Województwa Łódzkiego